Kriptopara

2 Analistin XEC Coin Yorumu 2021 – eCash Coin Yorumları

  eCash son günlerde düşük fiyatı ile ilgi toplamayı sürdürüyor. Usta analistlerin kripto para yatırımcılarının ilgisini toplayan XEC (eCash) Coin’e ilişkin değerlendirmelerini yazımızdan inceleyebilirsiniz.

  XEC (eCash) Coin Nedir?

  XEC (eCash), Bitcoin (BTC) ve Bitcoin Cash (BCH) çatalıdır. Bitcoin Cash ABC’nin (BCHA) yeniden markalanan versiyonu olarak tanıtılan XEC Coin, elektronik nakit kullanımına yönelik tasarlanan dijital para birimidir.

  eCash Kurucuları Kimdir?

  Fikir babası Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) tanınan ekonomisti olan Milton Friedman olan eCash’in temelleri 15 Kasım 2020 tarihinde atıldı. Bitcoin Cash (BCH) baş geliştiricisi olan ve aynı zamanda Facebook yazılım mühendisi olarak görev almış olan Amaury Sechet, BCHA kurmak için blok zincirini çatallayarak eCash temellerini attı. Ondalık basamaklar nedeniyle BCHA’ı yeniden markalayan Sechet, eCash’i oluşturarak kripto para birimini sektöre kazandırdı.

  Whitepaper

  Elektronik nakit olarak tasarlanan XEC Coin, öncülü BCAH aksine doğrudan kripto para birimi olarak tasarlanmıştır. Bireylerin birbirlerine e-posta gibi basit yöntemler ile para göndermesini hedefleyen eCash, mal ve hizmetler için yapılan tüm ödemelerde kullanılmayı hedefliyor. Bit olarak temel birimlerine ayrılan XEC 8eCash) hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için https://e.cash/#about-eCash adresinde yayınlanan proje whitepaper’ını inceleyebilirsiniz.

  eCash Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Geliştiricileri eCash (XEC) Coin ile Ethereum Sanal Makinesi (EVM) uyumluluğunun desteklenmesi ve Ethereum’da DeFi sektörü ile birlikte çalışabilmeyi hedeflemiştir. Bu yönü ile rakip coin’lerinden ayrılan XEX; başarılı olabilmek için anonim işlemlerin sağlanması, işlem değişmezliğinin yerine getirilmesi, yok denecek kadar az gas fee ile işlemlere izin vermesi ve küresel işlemlerin güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesini üç saniyeden daha az sürede yapılma taahhütleri vermektedir. Bu taahhütleri yerine getirmek için eCash benzersiz özelliklerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

  • Ölçeklenebilir geri işleme ile kurallı işlem siparişi
  • Toplu imza doğrulaması
  • 1TB bloklara Pazar odaklı büyümeyi destekleyecek şekilde uyarlanan blok boyutları
  • UTXO taahhüdü
  • Meta ağacı

  XEC Coin Platformunda Güvenlik Nasıl Sağlanır?

  XCEC Coin güvenliği Avalanche Konsensüsü ile sağlanır. Avalanche ağı, tek zincir üzerinde işlenme yerine bütün öğeleri alt ağda çözmeyi tercih eder. Bu tercih zincir güvenliğini sağlar ve onay sürelerini kısaltır.

  XEC Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • 1. Adım: Binance, OKEx, Mandala Exchange ve Huobi Global gibi kripto para borsalarında ücretsiz hesap oluşturun.
  • 2. Adım: Oluşturduğunuz hesabın güvenlik doğrulama seviyelerini tamamlayın.
  • 3. Adım: Hesabınıza para gönderin.
  • 4. Adım: Gönderdiğiniz bakiye tutarınca kripto para alım-satım menüsünü kullanarak XEC Coin satın alın.
  • 5. Adım: Orta ve uzun vadede satın aldığınız XEC Coin’i soğuk cüzdanda saklayarak çalınmaya karşı koruyabilirsiniz.

  Analistlerin XEC Coin Yorumları

  Yeni nesil bir kripto para birimi olarak öne çıkan ve doğrudan nakit kullanımını hedef alarak etkileyici bir girişle sektöre adım atan XEC, tercih ettiği Avanche protokolü ile pek çok avantaj barındırmaktadır. Hızlı işlem onayı ve yüksek işlem güvenliği vaat eden token, sabit arz ve yarılanma programı avantajları ile öne çıkmaktadır.

  Çatalsız geliştirme eCash’in en büyük artılarından birisi olarak değerlendirilirken, gideren sorunsuz ve merkiyetsiz yönetim sistemlerine doğru yaşanan değişime ayak uydurabilecek teknolojiye sahiptir. Uzmanlara göre XEC Geleceği umut vaat eden bir proje.

  Uzmanlara Göre eCash Geleceği Ne Olur?

  Aldığı Binance desteği ile kısa sürede ilgi çekmeyi başaran proje, sahip olduğu benzersiz özellikler nedeniyle uzmanların potansiyelli olarak değerlendirdikleri projeler arasında yer alır. Halihazırda yatırımcılar arasında ilgi duyulan projede stake edilmeye yönelik sunulan pasif gelir ve token ile kar ödemelerinin desteklenmesi, kullanımının yaygınlaşmasına katkı sağlar.

  Proof of Stake (PoS) algoritması gereği para değerinin 8 ondalık değerinden küçük olmaması da uzmanlara göre coin’i güvenli liman olarak öne çıkarmaktadır. Tüm bu değişkenler uzmanların gelecek beklentilerini etkilemekte eCash’den umutla bahsetmelerine yol açmaktadır.

  Grafiksel XEC Coin Yorumu

  Binance’ta yatırımcılar ile buluşmasının ardından gördüğü ATH seviyesinin oldukça gerisinde fiyatlanan XEC Coin, anonim analistlere göre trend dibinde yer almaktadır. ATH seviyesinden başlayan düşüşün 0,618 Fib desteğine tutunan XEC Coin’in bir süre daha yatay seyrinin devam etmesinin beklenebileceği anonim analistlerce düşünülmektedir. Teknik göstergelere ve trend dönüşlerine dikkat edilerek mevcut fiyatlarda parçalı XEC Coin satın alımı uzmanlarca önerilmektedir.

  Gelecekteki eCash Fiyat Tahminleri

  Geleceği olumlu değerlendirilen eCash’e yönelik uzmanların fiyat beklentileri de yükselişi desteklemektedir. Wallet Investor analistleri 1 yıl içinde XEC Coin fiyatının 0,000633 dolara yükselmesini öngörmektedir. Benzer şekilde Price Prediction 2021 yılında 0,00017 dolar fiyat hedefi belirlediği token’de gelecek yıl 0,0003 dolarlık beklenti taşımaktadır.

  Sonuç

  Olumlu değerlendirilen geleceği göz önünde bulundurularak XEC (eCash) Coin potansiyelli bir token’dir. İki analistin görüşlerine göre mevcut fiyatlar uygundur ve XEC yatırımı bu seviyelerden teknik göstergeler takip edilerek yapılabilir. Ucuz fiyatı ve yüksek arzı ile dikkat çeken eCash, Binance borsasından da temin edilebiliyor. Bu yönü ile de yatırımcıları cezbediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle